Úvod Jak se stravovat?

Jak se stravovat?

Jak se stravovat v rámci prevence nadýmání?

Jak už bylo uvedeno, jsou potraviny, které nadýmají a jiné, které jsou vhodné při obtížích.
Mezi rizikové potraviny patří:

 • Luštěniny (hrách, fazole, čočka)
 • Zelenina (zelí, cibule, česnek, kapusta, květák, brokolice)
 • Ovoce (hroznové víno, švestky, hrušky, banány, hrozinky i ořechy)
 • Pečivo (zvláště čerstvé bílé pečivo nebo kynuté)
 • Slané potraviny (uzeniny, zrající sýry, příliš kořeněná jídla)
 • Nápoje (kyselé šťávy, sycené nápoje, alkohol)

Naopak vhodné potraviny:

 • Zelenina a ovoce (rajčata, okurky, červená řepa, brambory, grapy, jablka aj.)
 • Libové maso a nízkotučné sýry, jogurty s živými kulturami
 • Starší tmavé pečivo, rýže
 • Bylinky a koření (fenykl,kopr, bazalka, anýz, kmín, tymián, oregano, zázvor, libeček, máta, heřmánek)
 • Nápoje (neperlivá voda, bylinné i jiné čaje)

Neznamená to však, že rizikové potraviny jsou nezdravé, naopak obsahují spoustu živin pro lidský organismus potřebných. Jen se musí správně připravit, použít koření, které tvorbu plynů eliminuje a napomáhá lepšímu trávení. Přesto je dobré mít po ruce nějakou pastilku, která usnadňuje trávení. Doporučuje se jíst pomalu, v klidu, po malých soustech, potravu pořádně rozmělnit v ústech.


Diskuse (28 komentářů)

JuliezHek, (27. 11. 2017 04:56) Reagovat
Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0 XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu. Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů! Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;) Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.
StephenobErm, (18. 02. 2020 22:12) Reagovat
AliExpress Trends. best with aliexpress PC with Aliexpress Eco Products AliExpress On Valentine's Day, a bear of roses Smartphone Oneplus 3T A3003 Xiaomi mi 9 lite 6/64gb Youtube The smartphone for extreme Blackview BV9900 Youtube Buy HUAWEI mate 30 Pro The entire catalog of goods by category in the online store AliExpress: The best gifts for the new year 2019-2020 HOT goods up to 90% off HOME APPLIANCES New year, new home! Save up to 60% CONSUMER ELECTRONICS The best of the best, up to 50% off! TOY & HOBBIES Spread holiday cheer at up to 60% off BEAUTE & HEALTH Glow up with year-end deals up to 60% off PHONES & ACCESSORIES Up to 50% off 2019 best buys! COMPUTER & OFFICE Up to 50% off on 2019 most useful gadgets! CARS & MOTORCYCLES 50% off top trendy items for the road ahead Xiaomi Redmi 8 Smartphone XDKKerdsR8E Vacuum cleaner Xiaomi ROIDMI NEX X20 2rX80h3d4W8 GET CASHBACK UP TO 90% Youtube channel for uplifting Public VK AliExpress Trends. best with aliexpress
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Nadýmání-plynatost.cz
Kontakty