Úvod Slovník použitých pojmů

Slovník použitých pojmů

Slovník použitých cizích a odborných slov :


Antibiotika
- jsou léky, které se užívají na infekční choroby, převážně záněty. Jsou k dostání na lékařský předpis. Antibiotika mohou u citlivějších lidí nebo při delším užívání vyvolat nežádoucí vedlejší účinky.

Detoxikace - očista organismu od jedovatých (toxických) látek, které se mohou v těle hromadit a způsobit různé zdravotní problémy.

Disbalance - nerovnováha, může mít víc významů dle kontextu. Většinou jde o disbalanci v organismu, která působí různé potíže či nemoci.

Diskrétnost - v běžné řeči znamená ohleduplnost, šetrnost, dodržení nějakých nepsaných etických zákonů, případně tajemství.

Menopauza - přechod. Období hormonálních změn u ženy, které nastává zhruba kolem 50. roku. Pro menopauzu je typický úbytek estrogenů (ženských hormonů), na který se váže nepravidelné menstruační krvácení, rozladěnost, návaly horka apod.

Peristaltika - je pozvolný rytmický pohyb stěn některých dutých orgánů, které slouží k posunování jejich obsahu jedním směrem. Je vytvářena hladkými svaly a zabezpečuje ji autonomní nervová soustava. Peristaltika se uplatňuje především v trávicí soustavě.

Rektum - konečník (neboli z řečtiny rovné střevo) je poslední část trávicí trubice, zakončená řitním otvorem, jímž se vyměšují nestrávené zbytky potravy ven z organismu.

Stolice - exkrement, lejno, lidský výkal. Stolice je produktem vyprazdňování (defekace) tlustého střeva, může se lišit tvarem, barvou i konzistencí.


Diskuse (1 komentář)

Charmain, (02. 07. 2015 19:18) Reagovat
Thank you, I have just been looking for info approximately this topic for a long time and yours is the greatest I have discovered till now.But, what in regards to the bottom line? Are you certain concerning the supply?Also visit my web site ... vibradores lelo: http://lolatoys.com/es/gigi-2.html
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Nadýmání-plynatost.cz
Kontakty